اولین روز آموزش

مطابق برنامه ی سین، صبح ساعت ۴:٣٠ از خواب بیدار شدیم، تا ساعت ۵:١۵ انجام امور شخصی(شامل آنکارد تخت،مسواک زدن، وضو گرفتن و...) و خواندن نماز صبح در مهدیه، ساعت ۵:٢٠ تا ۵:۴۵ صرف صبحانه و سپس تا ساعت ۶:١۵ تمیزکردن کف آسایشگاه و حاضر شدن به صورت  وضعیت کامل و نهایتاً به خط شده روبروی گروهان (منظور از وضعیت کامل، یعنی پوشیدن لباس نظامی، کلاه و پوتین).

پس از کمی نرمش صبحگاهی، به مراسم صبحگاه رفتیم. مراسم صبحگاه به دلیل نواختن مارش های نظامی مختلف توسط گروه موزیک، در روزهای اول خیلی جالب توجه است اما به مرور زمان به مسئله ای کاملاً عادی تبدیل می شود.

بعد از مراسم صبحگاه کلاس های مختلف شروع می شود که هر کلاس مثل کلاس های تئوری دانشگاه، در تایم 90 دقیقه ای برگزار می شود با ده دقیقه استراحت بین هر کلاس.

بعد از اتمام سه کلاس، موقع نماز است و رفتن به مهدیه. بعد از بازگشت از مهدیه هم ناهار صرف می شود و انجام کارهای شخصی تا ساعت 3:00 که آخرین کلاس است. ساعت 4:30 بعد از اتمام کلاس چهارم، همه ی سربازها در اختیار خود هستند (یعنی آزادند استراحت کنند و به طور کلی به کارهای شخصی خود برسند) تا موقع اذان مغرب که بعد از خواندن نماز در مهدیه، صرف شام و نهایتاً ساعت 9:30 خاموشی.

این برنامه که البته به صورت خیلی کلی اینجا نوشتم، برنامه ی سین است. اگر تصمیم دارید دفترچه خاطراتی برای دوره ی آموزشی با خودتون ببرید، بهتره صفحه ی اولش را با خاطرات روز اول پر کنید و سایر صفحات را ایضاً بگذارید چون در طول مدت آموزشی تقریباً کار هر روز شما همین است!

/ 6 نظر / 509 بازدید
مشمول

دمت گرم سرباز ایرانی استفاده کردم سعی کن بیشتر بنویسی

مجید

دستت درد نکنه. راستی توی کلاسا چی یاد میدن؟

Ebrahim

آقا جان دمت گرم من1/4 تاريخ اعزاممه كاش ريزتر مي نوشتي تا بهتر دستمون ميومد

محمد

سلام وبلاگ جالبی داری داداش و منو یاد خاطرات سربازی انداختی دستت درد نکنه راستی برادر برای شما که اهل قلم هستی و برای تمام دوستانی که میخوان اطلاعات بیشتری راجع به سربازی و مخصوصا دوران آموزشی کسب کنند یه کتاب جالب بهتون معرفی میکنم که یه فرد با ذوق به اسم « نوید روهنده » اومده خاطرات آموزشی خودش رو تو یه کتاب به اسم « خاطرات ترک خورده » چاپ کرده. اون هم خیلی جالبه و می تونه بهتون کمک زیادی بکنه من خوندمش خیلی حس و حال و هوای دوران آموزشی رو قشنگ و خودمونی توصیف کرده. امیدوارم بخونیدش و لذت ببرید (این کتاب رو انتشارات پر تهران شهر چاپ کرده و من از توی سایت فروش کتاب « آدینه بوک » پیداش کردم و خوندم) http://www.adinebook.com/ موفق باشید

نت سوم

پاراگراف آخر خیلی زیبا بیان کردید. مرسی

سرباز

من الان مرخصی میان دوره هستم...منم اموزشی هستم در مالک اشتر اراک!!!!!